Koncert: Cannonball Adderley tribute band

28 Mar

KAVARNA, IDRIJA
Sobota, 5. april ob 21h

Jaka Kopač- saksofon
Tomaž Gajšt- trobenta
Filip Bulotovič- klavir
Stefan-Pišta Bartuš- kontrabas
Klemens Marktl- bobni

CANNONBALL ADDERLEY TRIBUTE BAND predstavljajo profesionalni glasbeniki, ki se z glasbo ukvarjajo prav zaradi takšnih mojstrov jazza, kot je Cannonball Adderley. Glasba je prežeta s črnskim temperamentom, ki se meša s soul, funk in swing stilom ter se v njej omenjeni glasbeniki najbolje izražajo.

Štefan Bartuš je jazz basist,ki je prepoznaven, ne samo na Slovaškem, kjer se je rodil,vendar tudi po drugih evropskih mestih.
Bartuš nastopa z različnimi skupinami po celem svetu in vodi svojo skupino, s katero je pred kratkim izdal svoj prvenec.
V svoji karieri je sodeloval z mojstri jazza kot so Benny Golson, Rick Margitza, Antonio Faro, Petre Erskine,Danny Grissett, Fritz Pauer…

Klemens Marktl, se je rodil 1976 leta v Austriji. Pri zelo mladih letih je pričel z igranjem klasičnega klavirja, vendar je kasneje strast in želja po bobnih prevladovala. Marktl je študiral bobne v Austriji, na Ninizemskem ter v New Yorku.V svoji karieri je vodil veliko zasedb z znanimi jazz glasbeniki kot so Seamus Blake, Chris Chick, Matt Paneman …Trenutno Marktl poučuje bobne na celovškem konservatoriju in še vedno veliko nastopa v različnih skupinah.

Jaka Kopač je jazz saksofonist. Leta 2009 je zaključil magistrski študij iz jazz saksofona na priznani Sibeliusovi akademiji v Helsinkih. V času šolanja je izdal svoj prvenec z naslovom Almost There, na katerem je predstavil svoje kompozicije. Do sedaj je Jaka Kopač sodeloval pri različnih evropskih in svetovnih projektih, kot so European Movement Jazz Orcestra, European Jazz Orcestra, New School Jazz Orcestra in Umo Big band ter z glasbeniki, kot so Jonathan Blake, Jimmy Owens, Doug Hammond, Danny Grissett, Vincente Archer, Benito Gonzales, Dusko Gykovic, Bosko Petrovic, George Garzone and Lennie Pickett, Vladimir Kostadinovič.

Tomaž Gajšt je študiral jazz trobento na graški univerzi pri prof. Edvardu Holnthanerju in Jim Rotondiju. Gajšt definitivno velja za enega bolj perspektivnih slovenskih glasbenikov mlade generacije. Trenutno je zaposlen v big bandu RTV Slobenija, kjer je tudi solist.

Filip Bulatovič prihaja iz Beograda, Srbije, kjer je v rosnih letih pričel z igranjem klasičnega klavirja. Kasneje mu je jazz in improvizirana glasba prirasla k srcu, zato je je kasneje odločil za študij jazz klavirja na Univerzi v Koelnu pri znanemu pianistu John Taylorju. Trenutno Bulatovič živi v Beogradu, kjer igra v različnih skupinah in vodi svoj trio, s katerim je v Nemčiji izdral svoj prvenec.